Βράβευση μαθητών στο 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Ιούνιος 2015

Ανακοινώθηκαν από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών τα τελικά αποτελέσματα του 3ου Πανελληνίου Διαγωνισμού Φυσικής Γυμνασίου 2015.
Σύμφωνα με τους διοργανωτές, στους 50 πρώτους κάθε τάξης θα απονεμηθούν βραβεία, ενώ στους 50 επομένους θα απονεμηθούν έπαινοι.
Ο συναγωνισμός ήταν ιδιαίτερα αυξημένος καθώς συμμετείχαν αρκετές χιλιάδες υποψήφιοι από όλη την Ελλάδα και τα θέματα απαιτούσαν ειδική προετοιμασία καθώς ήταν αυξημένης δυσκολίας.

Μαθητές του σχολείου μας διακρίθηκαν σε αυτό το διαγωνισμό και συγκεκριμένα:

Από την Α΄τάξη βραβεύτηκαν οι μαθητές Παπαροϊδάμη Δέσποινα 6η(6ο πανελλήνιο βραβείο) και Παπαδήμας Κων/νος 197ος.

Από τη Β' τάξη οι μαθητές Στεργιαλής Άγγελος 14ος(14ο πανελλήνιο βραβείο) και Γιαννοπούλου Ευαγγελία 56η.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές, στους γονείς και στους καθήγητές τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μαθητές του 7ου Γυμνασίου Αγρινίου βραβεύονται  για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής.